Krása zimy

Vzdělávání

Vzdělávání

 

Beran

Berani jsou velmi učenliví lidé. Podle legendy představuje Beran "zrod bytosti", a tudíž by se dal přirovnat ke kojenci, který přišel na svět a začíná jej poznávat. Jsou tedy vnímaví, velmi zvídaví, a pokud se pro něco nadchnou, pak do toho dají celé své srdce a mysl. Problém tkví v tom, že je to musí zaujmout. Jestliže Berany něco nezaujme, pak je k tomu nedotáhnete ani osmispřežením. Nadšený Beran se učí snadno, ale pozor - jeho zájem může velmi brzy odpadnout, a pak nastává problém, jak udržet jeho pozornost. Berani jsou lidé, kteří se uplatní v mnoha zaměstnáních, takže je těžké říci, na kterém typu škol je lze vidět nejvíce. Rozhodně ale existuje mnohem více Beranů manažerů, architektů a novinářů než Beranů cukrářů. Berani se často objevují ve sportu a také například v poradenství.

 

Býk

Přicházíme ke znamení, které je velmi manuálně zručné a které vše rádo organizuje. Býci budou daný materiál studovat do hloubky a prakticky jim neunikne žádná informace, takže daný předmět budou ovládat zdatně a bez sebemenších problémů. Býci jsou známí svým kladným vztahem k přírodě a ekologii. Co se málo ví, že se často zabývají dopravou. Mnozí Býci nemilují biflování, a tak se často stává, že ve škole projdou s odřenýma ušima, ale ve světě se pak rozhodně neztratí, ale konečně rozvinou naplno své schopnosti. Býci se mohou i rozhodnout pro nějaké učiliště nebo školu, kde je možnost učení v terénu. Býci mají i tvořivý talent a tak se z nich stávají módní návrháři, odborníci na práci se šperky a parfémy, s květinami a jídlem.

 

Blíženci

Blíženci mají velký talent k jazykům. Takže mnozí z nich rádi studují cizí řeči a opravdu mají výborné výsledky. Lze je často vidět jako překladatele a mluvčí. Mnoho Blíženců má talent k obchodování, k propagování zboží, ke kontaktování lidí. S takovým talentem by se nemělo plýtvat. Blíženci se často rádi vzdělávají ve školách, které rozvíjejí tyto jejich vlastnosti. Nejčastěji se z nich stávají marketingoví odborníci, reklamní agenti, mluvčí, novináři atd. Blíženci se těžko soustřeďují na studium, protože věčně se jim chce někde lítat po venku nebo telefonovat, naštěstí jde o velmi intelektuální znamení, a tak se jim učení dostává lehce do hlavy.

 

Rak

Nedejte se mýlit romantickým vzhledem zástupců tohoto znamení. I když jsou to romantici, rádi studují historii, píší básničky a malují obrázky, jsou to lidé velmi šikovní ve vedoucích funkcích. Rak je kardinální znamení - to znamená, že rád velí. A co se často neví, že Raci jsou dobří ekonomové a jakmile se chtějí stát vedoucím, tak se jím stanou. Přesto nelze přehlédnout, že drtivá většina Raků miluje umění a historii, a proto se rádi vzdělávají v těchto oborech. Už ve škole mnohé baví dějepis a literatura. A tak jsou Raci šikovní restaurátoři, archeologové, ilustrátoři, historici, ale také aranžéři, vizážisté, kuchaři atd.

 

Lev

Mezi Lvy najdeme hodně těch, kteří zastávají velmi důležité funkce. Povětšinou dokonce nejvyšší. Lvi jsou předurčení k tomu, aby se z nich stali manažeři, ředitelé, obchodní reprezentanti firem atd. Už malá Lvíčata chtějí v něčem vyniknout, a tak dají kus sebe do předmětu, který je baví. Povětšinou to není žádný jazyk, protože mnozí Lvi se neradí učí jazykům. Jenomže občas jsou Lvi donuceni alespoň trochu ovládat nějaký světový jazyk. Takže s přibývajícím věkem změní názor a naučí se základy některého z nich. Mnoho Lvů je sportovců, právníků a novinářů, takže pro dítko není na škodu, aby rozvíjelo svůj sportovní talent.

 

Panna

Praktickým, logicky uvažujícím, pečlivým a analyticky zdatným Pannám nelze upřít, že jsou vynikající v tom, co souvisí s matematikou, geometrií, fyzikou, účetnictvím, s ekonomikou atd. Všude tam, kde je potřeba přesnost, čísla a pečlivost, Panny převyšují své kolegy. Panny netouží vzdělávat se, jak se stát vedoucím pracovníkem či manažerem. Pannám se nelíbí rozhodovat a mít zodpovědnost. Těmto lidem mnohem víc vyhovuje, když se budou zaobírat něčím, co zaměstná jejich velmi bystrou mysl a praktický úsudek. Pro někoho je účetnictví a analytika hrozivá věc, pro Panny je to výzva být ještě lepší v tom, co je jim vlastní. Mnohé Panny se také stávají zdravotními sestrami a učitelkami.

 

Váhy

Přicházíme ke znamení, jehož zrozenci se často věnují jazykům. Váhy jsou společenští lidé, kteří se rádi uplatňují v oborech ve styku s veřejností. Tito diplomatičtí a trpěliví lidé jsou jako stvoření k jednání s lidmi na všech úrovních. Z mnohých se brzy stávají obchodní poradci, tlumočníci, překladatelé, obchodní zástupci...k tomu všemu jsou potřeba jazyky. Pokud si odmyslíme jazyky, pak jsou Váhy velmi zdatné v právnických oborech a korespondenci. Čím jsou starší, tím více intelektuálních "koníčků" mohou mít a mnohé z nich využívají i k pracovnímu uplatnění. V moderní době počítačů se mnohým Vahám zalíbí i tato oblast a také oblast komunikace.

 

Štír

Štíři jsou stratégové a organizátoři. To je známá věc. Jelikož jsou to také lidičky nesmírně cílevědomí, často se vzdělávají proto, aby sami měli přehled a nemuseli být na nikom závislí. Štíři jsou věrnými studenty, takže vyberou-li si například jako svou lásku grafiku, architekturu, lékařství, pak budou této oblasti věrní. Štíři odmalička chtějí vyniknout v tom, co je baví. Málokdy je to tělocvik a matematika, ale často to může být přírodopis, biologie a zeměpis. To se později projeví v tom, že se Štír uplatní například v cestovním ruchu, ale třeba také jako manažer v kultuře nebo expert na drahé kameny.

 

Střelec

Střelci jsou moudři lidé, kteří se rádi vzdělávají prakticky po celý život. Ovšem Střelci jsou taktéž typy lidí, kteří se pro něco nadchnout, dají do toho spoustu energie, a pak se rychle přesunou jinam. Takže je velmi obtížné vybrat pro Střelce nějaký "celoživotní obor". Věřte, že Střelci jsou dobří v mnoha oborech, a proto se nesnadno rozhodují, který uplatnit ve své práci. Snad o trošičku větší šanci budou mít obory týkající se ekologie, sportu, biologie, nakladatelství. Mnohým Střelcům jde i fyzika a matematika. Nejmenší zájem Střelci projevují o literaturu a jazyky. Zato mnohým se podaří uspět jako veterináři, průvodci a sportovní funkcionáři.

 

Kozoroh

O Kozorozích se říká, že jsou to tradicionalisti zvěrokruhu. Jelikož tomuto znamení vládne moudrý Saturn, pak žádný div, že Kozorozi studují vše do hloubky. Kozorozi rádi dosahují postů nejvyšších, spolu s jejích analytickým myšlením je teda vhodné zaměřit se na vše, kde je potřeba logika, přesnost a kde se mají šanci prosadit. Kozorozi se skvěle uplatňují jako počítačoví programátoři, nakladatelé, fyzikové, lékaři, ale také třeba grafici a experti ve fotografickém průmyslu. Kozorozi jsou kardinálním znamením, a tudíž se rádi stávají vedoucími pracovníky. Kozorozi jsou věrní svému oboru a vzdělávají se v něm prakticky po celý život, takže se v něm stanou uznávanými experty.

 

Vodnář

Vodnáři jsou velmi progresivní lidé, kteří často vidí do budoucnosti. Vodnář je znamení zaměřené na techniku. Vládce Uran sem vnáší přirozený talent pro vědu a techniku. Když to spojíme dohromady, vyjde nám, že jednou nějaký Vodnář se může stát géniem - lékařem, spisovatelem, počítačovým expertem. Anebo třeba skvělým reportérem, známým překladatelem, kulturním agentem a majitelem galerie. Jinými slovy - Vodnáři se začnou učit sotva se narodí a stále chtějí něco objevovat, a tak není divu, že mnozí se vzdělávají po celý svůj život a pak třeba i střídají obory.

 

Ryby

Matematika je "typickým" Rybám vzdálená jako zeměkoule souhvězdí Orion. Co tedy Rybám jde? Statistiky ukazují, že Ryby se čím dál tím uplatňují při tvoření reklam, v redakcích, v propagačních odděleních, v umělecké sféře. Ryby potřebují rozvíjet talent na poli, kde využívají svou fantazii, citlivost k lidem, psaný projev, snadný kontakt s lidmi. Z mnohých Ryb se stávají umělci (herci, hudebníci, malíři, poetici, tanečníci, spisovatelé), ale také zdatní psychologové, zdravotníci a ošetřovatelé zvířat. Mnohé Ryby jsou nadané na jazyky a pak se z nich stávají průvodci, tlumočníci a letušky. Ať už si Ryby vyberou jakýkoliv obor, vždy se budou chtít dozvídat stále více o umění.

 
ZaWeB ZaWeB

Bigoo

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!