Krása zimy

Výživa

Výživa

 

Beran

Upřímně řečeno Beranům diety "nevoní". Přímo je nesnášejí. Raději se rozmlsanému tělu pomstí a budou ho týrat při sportu a v posilovně, ale odříkat si nějaké pochoutky a měřit dávky? To tedy ne! Z astrologického hlediska by se měli Berani vyvarovat takových tendencí, jako je mravenčí snídaně (leckdy třeba jen káva nebo čaj), a když jim začne kručet v žaludku, tak potom dinosauří dávka jídla. Pro Berany mohou být hůře stravitelné fazole, kmín, kozí sýry, mák, zavináče, makrely a jídla smažená na nekvalitním tuku.

 

Býk

Málokterý Býk uznává diety. To už jim musí lékař vyhrožovat zdravotními potížemi, aby se do nějaké diety pustili. Nutno však říct, že Býci dostali do vínku pevné svalstvo, takže se mnohem méně obaluje tukovými polštářky než u jiných. Z hlediska astrologického si musí dávat Býci pozor na zvýšenou hladinu cholesterolu, měli by tedy omezit tučná jídla a vyvarovat se sladkostem. Býci mohou hůře trávit skopové, zázvor, mandle, ale také třeba cibuli nebo česnek. Statistiky ukazují, že i hrách, ředkev, chřest a reveň mohou trávit déle.

 

Blíženci

Pokud chcete znát, kolik kalorií mají různá jídla, jak kvalitní a účinný je ten či onen koktejl na hubnutí, anebo se zajímáte o nejlepší a vyzkoušené diety, pak se s důvěrou obraťte na Blížence. Ti totiž mají toto téma dopodrobna prostudované, a přitom nepatří mezi jedince, kteří by tloustli z přejídání se. Mnoho Blíženců se bojí nadváhy, takže se raději preventivně informují o kalorických hodnotách potravin a vedou v patrnosti to, po čem vesele přibývají tukové buňky. Z hlediska astrologického Blíženci hůře tráví telecí a bažantí maso, pšeničné výrobky, mandlové sladkosti a skořici. Mnozí z nich uvádějí, že nepřehánějí konzumaci rajských jablíček, meruněk, bazalky a obilin.

 

Rak

Pokud budete probírat ve společnosti téma racionální strava a diety, určitě uslyšíte ze strany, kde sedí Rak, hlasitý povzdech. Raci si bohužel musí svou hmotnost hlídat a dávat pozor na snadné nabírání kil. Raci mají silnou vůli, ale ta se v případě diet chová jako podlý zrádce. Přesto by to ale s dietami neměli přehánět, protože mívají potíže se žaludkem. Měli by raději snížit dávky potravin a věnovat se více aktivnímu pohybu, než tělo mučit dietami. Astrologie říká, že se jim hůře tráví hrách, fazole, cibule, pepř, tučnější ryby, jehněčí, srnčí a hovězí maso. Mnohým Rakům leží déle v žaludku i králík (zejména na česneku), slanina, hřebíček.

 

Lev

Mnozí Lvi mají to štěstí, že jejich láska k pohybu spálí kalorie té druhé lásky - jídla. Nutno však podotknout, že Lvi nemilují jídla, ze kterých kape omastek nebo je příliš tučné. Leckteří se sice občas zahledí do dortíků a dalších sladkých lákadel, ale nadbytečné kalorie brzy vypotí v posilovně, ve fitku, na tenisových kurtech...prostě při sportovních aktivitách. Lvi jsou totiž pohybově aktivní a se sportováním nemají problémy. Astrologické statistiky ukazují, že se Lvům hůře tráví maso z divočiny, sýry s velkým obsahem sušiny, jablka se slupkou (bez ní jim nedělají potíže), řeřicha, česnekové pomazánky, hořčice, feferonky. Nemálo Lvů uvedlo, že i květák a treska je tlačí v žaludku.

 

Panna

Panny berou diety snad nejrozumněji z celého zvěrokruhu. Pokud musí začít hubnout, pak jdou prostě do toho bez mučednického výrazu a stěžování. Omezí své oblíbené sladkosti a začnou vyhledávat příhodná sportoviště, aby mohly začít s pravidelnou dávkou pohybu. Nutno však dodat, že jejich tendence jíst zdravě-racionálně se odrazí pozitivně i na jejich postavě. Znamení Panny ovlivňuje trávení, a právě s ním mají tito zrozenci občas potíže. Chce to mít v zásobě mátový čaj. A co je pro toto znamení hůře stravitelné? Vepřový bůček, bílé pečivo, všechny druhy masa z divoké zvěře (ale hlavně srnčí), oříšky (především burské), velmi kořené sýry. Některé Panny uvádějí i banány, švestky a fíky.

 

Váhy

Tendenci mít štíhlou postavu dostaly do vínku Váhy. Představa, že by měli držet dietu, je přivádí k zoufalství. Naštěstí Váhy se dokáží racionálně stravovat, a proto se nemusí ani moc tohoto nebezpečí obávat. Faktem ale zůstává, že občas dietu potřebují, a to pak na to jdou vědecky a snaží se najít tu nejlepší a nejméně "bolestivou". A co je pro Váhy nejméně stravitelné? Husí a kachní maso, kapusta, dýně, řeřicha, máslové dorty, ocet, chilli. Nemálo Vah připouští, že špatně tráví okurky a sterilizované cibulky.

 

Štír

Mnozí Štíři vědí, jak je snadné obalit své tělo tukovými polštářky. To se jim ale nelíbí, takže se snaží držet dietu. Štíří vůle je opravdu železná, ale v případě diet jako by se někam vytratila. Je to dřina shodit několik kilogramů, ale Štíři umějí bojovat za své cíle, a tak se jim to nakonec podaří. A co je pro jejich tělo nejméně stravitelné? Kozí a skopové maso, některé druhy ryb (např. makrela a úhoř), zázvor, lískové oříšky, kapie, kravské mléko, rýže kombinovaná s masem, sladkosti s želatinou.

 

Střelec

Pokud znáte Střelce, který je expert na diety, pak ho v tomto směru neovlivnilo jeho znamení. Střelce diety neoslovily. Možná se dějí i nalákat, aby nějakou zkusili, ale brzy je to přestane bavit. To si raději dají závazek, že by zatracená kila vypotí nefalšovanou dřinou při sportu. Ale jen žádné omezování toho, co mají rádi, a žádné počítání kilojoulů. Z hlediska astrologického se jejich trávicí soustavě může hůře pracovat s hovězím, telecím, slepičím masem, petrželí, fenyklem, anýzem, smaženými sladkostmi, vnitřnostmi, celerem, tučnou majonézou.

 

Kozoroh

Jako zástupce zemských znamení nemají Kozorozi velké potíže s nadváhou. Ty se objeví až začnou příliš holdovat tradičním kalorickým pochoutkám a které si dopřávají dennodenně. Když zjistí nadváhu, rychle "přesedlají" na lehčí jídla a šlápnou do pedálu na kole. Kozorozi vědí jak porazit nabytá kila navíc! Z hlediska astrologického jim může v žaludku déle ležet uzený losos, koriandr, kapustičky, cibule smažená na sádle, šafrán, koňské a telecí maso, jáhly, kroupy a bílý cukr.

 

Vodnář

Vodnáři mají přehled o tom, co je nového "na poli" diet. Rádi si o tom přečtou, ale už mnohem méně diety sami praktikují. Jde o poměrně aktivní a sportovně založené znamení, takže hodně kalorií spálí pohybem. Když jde do tuhého, začnou dodávat tělu pravidelné , malé porce jídla, ale diety...ty jsou opravdu na posledním místě. A co Vodnářům může zatěžovat žaludek a trávicí soustavu? Srdíčka a žaludky, jehněčí maso, holoubata, zaječí maso, některé druhy ryb - sumec a kapr, paprika kapie, pálivá paprika a nedozrálé ovoce.

 

Ryby

Zrádné chuťové buňky Rybám moc nepomáhají v boji proti nadváze. Naopak, tito zrádci se zdají čím dál tím silnější v případě, kdy mají zrozenci z tohoto znamení držet dietu. To je podlé! Ale nejpodlejší je, že přizpůsobivé Ryby nenávidí nadváhu, ale stejně tak nenávidí diety. Jak z toho? Jíst všechno, ale v polovičních porcích a hlavně se nemučit výčitkami, když občas vyhrají chuťové pohárky. Z hlediska astrologického Ryby hůře stravují: některé druhy masa - hovězí, srnčí, telecí a bažantí, nekvalitní tuky, játra, jídla obsahující želatinu, fazole smíchané s pikantním kořením, tavené sýry, sterilizované zelí, bílé pečivo. Některé Ryby uvádějí, že i banány, arašídy, celer a smažená jídla včetně chipsů "cítí" v žaludku déle.

 
ZaWeB ZaWeB

Bigoo

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!