Krása zimy

Vánoce

Vánoce

 

Beran

Berani prožívají Vánoce se svým pověstným nadšením. Těší se na dárky, na veselou atmosféru u stromečku, vánoční dobroty. Vánoce jsou prostě pro Berany svátky, kdy nesmí být smutno, ale pořádně veselo. Je jim jedno, zda se dodržují tradiční zvyky nebo se objeví něco nového, hlavní je radost. A když přijde prima návštěva, je ještě lépe. Vánoce znamenají i (povětšinou kalorické) dobroty.  Kdo by odolal? Typičtí Berani se určitě nebudou omezovat. To si raději dají po vánocích do těla, ale rozhodně se nebudou jen dívat na talíře plné laskominek, když se jim sbíhají sliny na pohádkově vonící cukrovinky a skvělý salát. Upřímní Berani nemají potíž přiznat, že prostě neodolají vánočním dobrotám a uždibují, ochutnávají, pochutnávají si. Vánoce jsou jednou za rok a nějaké kilo se snadno shodí po Novém roce ve fitcentru.

 

Býk

Vánoce musí být tradiční. To je podmínka, aby si Býci vánoční svátky vychutnali. Koledy, vůně purpury, bramborový salát, půlnoční mše, dárky pod veselým stromečkem...prostě žádné novoty, ale klasické české Vánoce. Pak jsou Býci ve svém živlu, a ani jim nevadí, když náhodou dostanou dárek, který je nenadchl. Co je ale určitě nadchne, je jídlo. Býci rádi vyvařují tradiční pochoutky a rozhodně nepatří mezi lidičky, kteří se dokáží v jídle omezovat. Je to hrůza, myslí si Býci, a pak se uklidňují tím, že po svátcích určitě vyzkoušejí nějakou dietu. Býci ale mají to štěstí, že mívají pevné svalstvo, takže se jim neusazují až tak moc tukové polštářky. Vánoce s Býky jsou vždy ve znamení pohody a legrace. Takže v jednu chvíli si mohou Býci zpívat romanticky Jéžíšku, panáčku, já tě budu kolébati...a v té druhé říkat vtípky při přípravě bramborového salátu.

 

Blíženci

Blíženci berou Vánoce jako příležitost pobývat s lidičkami, s nimiž je jim dobře. Vánoce jsou prima, dostávat dárky je skvělé, ale nejlepší je být s lidmi a v klidu si povídat, hrát společenské hry, smát se, popíjet něco dobrého... Blížencům je povětšinou "fuk", jestli se v rodině slaví tradiční Vánoce nebo někdo přijde s nějakou revoluční novinkou. O Vánocích se mají lidé cítit hezky, tak proč nezměnit zvyky, když jiným nevyhovují ty staré? Hlavní je, aby byl každý spokojený. Blíženci jako jedni z mála mají to štěstí, že se nedokáží přejídat. Mají rádi vánoční lákadla, ale prostě všeho s mírou. Blíženci nesnášejí, aby se cítili jako klády, takže ochutnávají, ale vědí, kdy přestat.

 

Rak

Rodinní Raci milují Vánoce tak, že se na ně těší už od adventu. Vánoce pro Raky jsou příležitostí mít pohromadě rodinu a užívat si radosti. Co víc by si mohl člověk přát? Hlavně aby pohodovou atmosféru nenarušila nějaká hádka (Raci milují harmonii o Vánocích) a aby se nikdo necítil zklamaný (to by Rakům zkazilo Vánoce). Když všechno klape, Raci září jako svíčky na vánočním stromečku a prožívají intenzivní radost. Jedna zajímavost: Raci patří mezi lidi, kteří přímo zbožňují koledy a pohádky. Vše musí být tak, aby si každý užil a pochutnal si. Takže stoly tam, kde žije Rak, nabízejí opravdu velké množství dobrot, a těm Raci často sami podléhají. Bohužel je pak trápí výčitky. Netrapte se: Pokud to s pojídáním vánočních pochoutek přeženete, raději pak zmobilizujte svou vůli, kterou tento rok posiluje Saturn, a slibte si, že to vysportujete.

 

Lev

Královské znamení Lev touží prožít královské Vánoce. Samozřejmě že v tom figurují i dárky (Lvi zbožňují dostávat i dávat dárky). Pro Lvy ale znamenají Vánoce ještě něco mnohem důležitějšího: doslova a do písmene umějí vypnout a na chvíli přestat myslet na pracovní shon, jehož jsou součástí. Vánoce jsou pro ně svátky veselí, které nesmí být narušené myšlenkami na trable každodenního života. O Vánocích musí znít smích, vtípky, hezká slovíčka. Mnozí Lvi rádi jezdí na hory. Umějí vychutnat sváteční chvíle jako gurmet, který právě dostal vyhlášenou specialitu. A dostáváme se k jídlu. Ne že by Lvi neměli rádi tradiční speciality, ale faktem je, že většina si přeje mít na stole pochoutky, které se nekupují během běžného roku a které jsou delikátní pro jazýček a skvělou pastvou pro oči. Lvi si rádi o Vánocích pochutnávají, nedělají ale z Vánoc "žranici".

 

Panna

"Vánoce, to je hlavně úklid a pečení," tak mohou reagovat Panny, když se jich zeptáte na tyto svátky. Nebojte se ale, že by Panny měly až tak skeptický vztah k Vánocům. Jenom se prostě nestydí říct to, co mnohé napadne, ale pak se na to snaží rychle zapomenout. Pořádkumilovné Panny ale nezapomínají na to, co předchází nejkrásnějším svátkům, protože chtějí, aby bylo vše v dokonalém pořádku - nablýskané parkety, perfektně ozdobené linecké, pěkně vyzdobená okna... A pak si s gustem vychutnají vánoční chvíle, kdy se už nemusí honit. Trošičku mají strach z dárků (aby druzí nebyli zklamaní a ony nedostaly nějaké zbytečnosti). A co se týče jídla? Panny se umí krotit. Neomezují se, prostě si dopřávají menší porce, aby se necítili jako nafouklé balony. A protože rády sportují i v zimě, snadno spálí i kalorie z cukroví.

 

Váhy

Se svým estetickým talentem se Váhy mohou vyřádit právě o Vánocích. Mnohé z nich totiž přímo zbožňují zdobit příbytek vánočními dekoracemi, strojit stromeček, kupovat krásné věcičky na vánoční stůl, zajímavě balit dárečky. Typické Váhy si neumějí představit, že by o Vánocích nevypadaly načančaně. Vánoce jsou pro ně svátky pohody a krásy. Váhy se těší na krásné dárky a na milý úsměv těch, kterým nakoupili dárečky. Moc se ale netěší na stoly plné jídel, protože vědí, že je bude honit "mlsná". Toho se Váhy bojí, ale není k tomu až tak velký důvod. Jde totiž o znamení, které ví, kdy má dost. A pak statistiky ukazují, že naprostá většina Vah jí "ptačí porce". Takže kila neletí nahoru.

 

Štír

Vnitřní pohoda a spokojenost všech blízkých, to je přání Štírů, aby mohli prožít krásné Vánoce. Mají rádi dárky, ale nejsou pro ně nejdůležitější. Pro Štíry je nejdůležitější cítit, že všichni jsou naladěni na dobrou notu. To ale neznamená, že celý dům musí burácet smíchem. Znamení Štír cítí pocity v hlubokém nitru, proto prožívají pohodu v srdcích blízkých, a nejen extrovertní smích. Pak si ve světle svíček užívají a ve svém nitru v klidu rozebírají to, na co neměli čas během každodenního shonu. Štíři si totiž přejí, aby o Váncích měli trošku klidu také pro sebe a své myšlenky. Během toho rádi popíjejí čaj nebo punč či kávu a pochutnávají si na klasickém českém cukroví. Štíři mívají tendenci slíbit si, že se nenechají o Vánocích zlákat dobrotami. I když mají železnou vůli, tak ta se nějak o Vánocích vytratí a Štíři si pochutnávají na všem, co vánoční stůl dá.

 

Střelec

To by bylo, aby veselí Střelci neprožili veselé Vánoce! Kde žijí Střelci, musí znít dům smíchem. Nesmí jít o hloupou zábavu, ale veselou atmosféru, kdy se zpívá, vtipkuje, raduje se z dárků, hrají se hry, plánují se výlety na hory...Vánoce jsou prostě pro Střelce svátky radosti a společné zábavy. Je jedno, zda jednou na hory s rodinou nebo s partou přátel, je jim jedno, zda 25. prosince bude příbytek praskat ve švech počtem návštěvníků, a je jim jedno, že do toho bude štěkat pes...Hlavní je, že se budou všichni radovat. Střelci mají sice rádi dárky, ale mnozí otevřeně přiznávají, že by tuto část vánočních svátků klidně zrušili. To by ale některé rozesmutnilo, a to by nešlo. Proto se dokáží radovat i z pyžama, zapomenout na nudné shánění dárků a užívat si. Včetně pojídání.

 

Kozoroh

Pokud chcete vidět tradiční Vánoce, poohlédněte se po nějakém Kozorohu. Ti totiž zbožňují staré vánoční zvyky a tradice. Někteří si lebedí, když i na stromečku visí tradiční ozdoby tvarů jablíček a slaměných zvonečků. U Kozorohů voní purpura a jsou slyšet koledy. Příbytek i venkovní dveře jsou ozdobeny větévkami z jehličnanů, nesmí chybět jmelí a svíčky. Kozorozi prožívají Vánoce introvertně. Ne že by se netvářili svátečně, ale tu nejintenzivnější radost cítí ve svém hlubokém nitru. Proto si tak rádi pochutnávají třeba na punči a s klidem pro ně tak pověstným pozorují okolí. Kozorozi si ale nepochutnávají jen na teplých nápojích. I zde se u mnohých může probudit tradice a Kozorozi prostě neodolají, aby se "tradičně" neoddali také hodům. Naštěstí jde o lidičky s pevnou vůlí, kteří se po Vánocích pustí do shazování vánočních kil.

 

Vodnář

Na jedné straně Vodnáře lákají tradiční zvyky, na straně druhé chtějí prožít o Vánocích něco netradičního. Vodnářům totiž vládne planeta změn a progresivity - Uran, a spoluvládcem je planeta Saturn - planeta tradic a moudrosti. Takže Vodnáři mívají dvojí tendence, a proto s nimi můžete zažít kombinaci tradic a úplných novinek. Pokud někdo z rodiny zavrhne kapra, může jít o Vodnáře. Vodnáři se nebojí měnit věci, ale také nechtějí, aby druhým chyběla tradiční vánoční pohoda, takže se leckdy přizpůsobí, i když by se jim hlavou mohly honit nápady, co změnit. To ale neznamená, že si nevychutnají Vánoce. Vodnáři jsou rádi, když se sejde rodina a přátelé a společně se povídá a vtipkuje a plánuje třeba silvestrovský program.

 

Ryby

Pro Ryby jsou Vánoce kouzelným časem, kdy jim v očích hrají světélka radosti a touží, aby všichni byli šťastní jako ony a v koutku duše touží po romantice a sní o bílých Vánocích. Ryby jsou znamením, které si nejvíce přejí na Vánoce sníh a mráz. Podle nich k Vánocům patří svíčky, čaj , cukroví a láska. Z toho vyplývá, jak Ryby berou Vánoce romanticky, i když jejich přípravy je mohou někdy stresovat. Rády zdobí příbytek veselými ozdobami. Mnohem raději mají spoustu dárečků než jeden větší dárek. Jen se obávají, aby ostatní měli radost z toho, co jim vybraly. Ryby si vychutnají Vánoce, když jsou ostatní v pohodě a umějí si užívat radosti Vánoc tak, že omládnou. Ale jakmile někdo není spokojený, trápí je to. Užívat si ale umějí i při pojídání vánočních dobrot. Ryby patří mezi ty jedince, kteří se neudrží, aby nepodlehli hodování. Stokrát si mohou říkat: "Už opravdu poslední rohlíček," a stejně sáhnou po dalším.

 

 
ZaWeB ZaWeB

Bigoo

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!