Krása zimy

Prostředí

Prostředí, po jakém touží.

 

Beran

Zeptáte-li se lidí ze znamení Berana, po jakém domě touží, odpoví vám, že by rádi nějaký větší dům. To ale tak nezdůrazňují. Spíše je zajímá, jaké to bude uvnitř. Berani milují veselé barvy. Netouží po dokonalém a luxusním zařízení interiérů, vypadajících jako pokoje z reklam v časopisech. Berani mají rádi útulné pokoje, kde převažují teplé barvy - žlutá, hnědá, červená a oranžová. Obrazy, potahy, ubrusy,... - to vše musí vyzařovat teplo, které potěší oko i jejich ohnivou duši. Ani v ložnicích nemívají bílé povlečení, ale barevné povlaky, ve kterých se člověk cítí "vesele a mladě". Je například známo, že muži Berani se cítí v lněných klasicky vyšívaných povlacích až nesví. Na stolech u Beranů bysta také nenašli tradiční bílé, vyšívané ubrusy, ale opět ubrusy s moderním barevným vzorem. Berani mají rádi novinky, takže překvapením v jejich bytě nebude nejmodernější stereo nebo plazmová televize či třeba vana s vířivou masáží atd.

 

Býk

Když se zeptáte těchto lidí, po čem touží, většina z nich odpoví: "Po domečku za městem." Když už nemohou mít dům mimo město, celým srdcem touží po chatce v přírodě. Tito lidé se prostě potřebují alespoň někdy probudit a vědět, že jakmile otevřou dveře, přivítá je náruč přírody. Milují vůni rozkvetlých stromů a leckdy je pro ně romantičtější kokrhání kohouta než rádiobudík. Co se týče prostředí, Býci mají rádi zařízení v teplých tónech, zejména klasické hnědé a v široké škále všech možných kombinací a odstínů. Ani je tak nelákají kovové ozdoby a doplňky, skleněné skříňky a další moderní zařízení jako spíše nábytek, který už "leccos pamatuje", jenž má svou historii, a který lze i nějak příjemně oživit. Statistiky ukazují, že Býci milují kombinaci tmavě hnědé a barvy skořice. Například tmavě hnědý nábytek a kontrastní světlý koberec, sedací souprava, tabuletka. Býci milují obrazy s krajinami a květinami, žádné abstraktní moderní styly. Dalším typickým přáním Býků, hlavně žen, je mít doma hodně pokojových rostlin a v kuchyni koutek s bylinkami v květináči.

 

Blíženci

Kde se cítí nejlépe Blíženci? V moderně zařízeném bytě. Blíženci si uvědomují, jak je složité starat se o vlastní domek, a tak většina z nich preferuje byty a čím blíže centru města, kde to víří životem, tím lépe. Co Blížence až děsí, je představa bydlet daleko od lidí, na osamělém místě. Mnohé i hollywoodské hvězdy narozené ve znamení Blíženců mají radši honosné byty než izolované vily. Blíženci milují moderní zařízení - představte si bílý koberec na podlaze, nábytek z kovu a skla, moderní obrazy (velké fotky) na zdech - tak zde se cítí dobře tito zrozenci. Blíženkyně touží po místnosti, který by sloužila jako šatník. Tedy žádné skříně. Dalším přáním je mít velkou společenskou místnost, kde by se pořádaly prima večírky a party. Mnohé Blížence nebaví starat se o rostliny, proto upřednostňují umělé ozdoby, jako jsou skleněné květiny, figurky a originální sošky.

 

Rak

Lidičkám ve znamení Raka je jedno, zda žijí v domku nebo v bytě. (Samozřejmě domeček je lepší, ale není to podmínka šťastného soužití.) Hlavní je "stav" rodiny. Jsou všichni členové šťastní a zdraví? Jsou dobře zaopatření? Jsou v bance úspory na případné problémy v budoucnosti? To je to nejdůležitější. To ovšem neznamená, že Raci nemají zájem na tom, jak vypadá místo, kde žijí. Naopak, tito lidé plní fantazie milují hezké prostředí. To pro ně neznamená luxus, ale hřejivou harmonii doplňků a zařízení. Raci upřednostňují světlé místnosti s jemnými obrázky květin, mystických obrázků, krajin a barev. Představte si obývák v pastelové zelené barvě. Závěsy, ubrus a pohovka musí být také v pastelově zelené s trochou žluti. V jednom rohu stojí palma, ibišek, bonsaj, hyacint a další rostliny. Na zdi visí obrázek východu slunce nad mořem, obrázek vázy s kosatci. Všechno tu svěže voní. Tak zde by se cítili dobře Raci. Jedna zajímavost: Raci jsou známí tím, že neradi utrácejí peníze za drahé věci. Spousta z nich je pověstná tím, že dovedou zařídit byt poměrně levně, a přece tak, že to ostatní obdivují.

 

Lev

Nebude nikterak přehnané, když řeknu, že Lvi touží po velkém domě. Pokud možno královsky zařízeném. Lvi se občas bráním tomu, že se o nich říká, že milují luxus.

 

Panna

Matky znamení Panny jsou spravedlivé a objektivní. Pokud učitel řekne, že dítě zanedbává úkoly a tato matka usoudí, že je to pravda, pak... Pak dítěti nepomůže ani tucet svatých. Dokud nebude úkol dokonale napsán, a to dítě může brečet, vztekat se, nejíst, ven za kamarády nepůjde. Poté se ale děti mohou těšit, že s nimi matka vyrazí třeba na desetikilometrovou jízdu na kole, že je přihlásí do jezdeckého kroužku, že bude prostě mámou, která chce udělat dětem život zajímavým. Vyžaduje však, aby děti byli čestné, pořádné a aby se řídili zásadou: "Nejprve povinnosti a pak zábava".

 

Váhy

Váhy bývají dětem spíš velkými kamarádkami než vychovávajícími matkami. Nejenom že je dítka občas předčí rozhodnější povahou, ale navíc brzy pochopí, že máma, i když se snaží zvýšit hlas sebevíc, v žádném případě nepřipomíná rozlícenou ženštinu. A pak, mámy Váhy se nedovedou dlouho zlobit a všechny rozpory se vždycky brzy urovnají. Ovšem stejně tak děti vycítí, že by to byl až hanebný čin provést své mámě něco nehezkého, a tak dobrovolně v mezích normy poslouchají. Tyto mámy jsou šťastné, když se jejich děti dobře učí a když si v životě pomáhají důvtipem, nikoliv barbarskými, agresivními či nečestnými způsoby.

 

Štír

Štířicím je jedno, jestli jejich syn v mateřské školce políbí svoji kamarádku, nedělá jim potíže naslouchat řečem o první lásce a nad lecčím přimhouří oko...Ale to se nesmí křížit s jejich pocity. Mámy Štířice jsou skvělé, ale vyžadují, aby bylo dítě v důležitých chvílích poslušné. Nedělají to tentokrát z důvodu, protože milují moc, ale z důvodu ochrany. Mámě Štírce se vyrovná opravdu málokdo. Přestože dovede být přísná, dokáže vycítit náladu a potřeby dítěte...vstane od práce a ochotně vyslechne problémy svých ratolestí, i kdyby byly banální a dětské: např. s módou či názor na novou počítačovou hru.

 

Střelec

Mámy Střelkyně jsou často plné rozjařené nálady a radosti. Dovedou toho stihnout tolik, že občas svoje dítka utahají, že usnou ještě než zalezou do postele. Ovšem jedno je jisté: jakmile se rozzlobí, bude kolem všechno lítat. Děti rychle poznají, že je lepší sekat dobrotu, nezapírat průšvihy a nelhat. Jakmile dítě povyroste, Střelkyně jsou ve svém živlu. Berou je do přírody, vedou ke sportu, postarají se, aby dětem aktivně vyplnili jejich volný čas. Střelkyně totiž báječně vycházejí s dětmi, které nejsou líné a kterým se nelíbí nečestnost a brutalita.

 

Kozoroh

Těmto ženám záleží na domově a dělají vše proto, aby byl bezpečným přístavištěm pro jejich děti. I když máma Kozorožka zrovna neoplývá tendencí zdobit vlas holčiček růžovými stuhami a chlapcům nekupuje mikiny Lewis, je vždy připravená naslouchat, pomoci a poradit, hrát si a pomoct s přípravou do školy. S mámami Kozorožkami se dá užít mnoho zajímavých chvil. Průšvihy dětem sice neprocházejí lehce, ale tyto matky jsou rozvážné a nikdy nic neřeší dramaticky a násilím. Úplně nejšťastnější jsou, když jejich ratolesti poznají, že mají doma báječnou mámu a dají jí to u domácího stolu najevo.

 

Vodnář

Matky Vodnářky si myslí, že by jejich děti měly poznat svět co nejdříve, tudíž není nic neobvyklého, že jejich děti již od útlého věku poznají aerobik, městskou knihovnu, přítelkyně v obchodech, kynologický klub...Vodnářky jsou nesmírně rády, když se "poznání světa" jejich dětem líbí. Pokud se jejich děti zakoukají do nějaké činnosti, kterou začnou brát jako vážné hobby, dají jim stoprocentní volnost. Pokud se jejich děti rozhodnou jet ve dvaceti do Itálie, aby si tam vydělali nějaké peníze, nespílají jim, že opouštějí domov. Z toho vyplývá, že matka Vodnářka poskytuje svým dětem volnost a pak ráda vidí, že se k ní vracejí.

 

Ryby

Ryby jsou mámy, pro něž je význam slova "důsledný" poměrně neznámý. Může se stát, že máma Ryba "uvalí" týdenní domácí vězení, ale druhý den podlehne dětským smutným očkům a zákaz odvolá. Mámy děti prožívají utrpení s dětmi tak, že chvíli synek přesvědčuje svoji mámu, že rozbité koleno není tragédie. Mnohé děti říkají o Rybách, že vždycky všemu rozumějí (pocitům lásky i rozbitému oknu sousedovy garáže. Máma Ryba se vždycky dá nějak přesvědčit o tom, že tenhle nápad je nejlepší. I když hněv Ryb nenahání strach, ratolesti těchto matek vědí, že se dají velmi lehce usmířit.

 
ZaWeB ZaWeB

Bigoo

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!