Krása zimy

Přátelé

Přátelé

Vybrat si dobré přátele je úkol mnohdy nesnadný a dlouhodobý. Neexistuje žádný návod, který by nás rychle, jistě a bezbolestně navedl k lidem nejen naladěným na podobnou vlnovou délku, jako jsme my, ale i důvěryhodným a v mnoha ohledech zajímavým.

Jednou z možností, jak si vybírat přátele, je astrologie, zařazení lidí do různých skupin podle data a času narození. Astrologové říkají, že každý člověk by si měl přátele vybírat nejlépe ve stejném trigonu, jako jsou oni sami, dá se totiž předpokládat, že s těmito lidmi bude mít nejvíce společných zájmů a bude s nimi vycházet lépe, než s ostatními. S tímto názorem se dá ale také polemizovat, neboť tito lidé si jsou také hodně podobní a to někdy může být jablkem sváru ...

Navíc výběr v rámci pouhých tří znamení je dost omezený, a proto dále doporučují nahlédnout i do spřátelených znamení podle zásady - znamením ohně jsou nejbližší znamení v trigonu vzduch, znamení země mají mnoho podobného se znameními vody. Pro orientaci se také stačí zamyslet nad tím, z jakých znamení se rekrutují lidé nám nejbližší. Zjistíme možná, že některá znamení převažují, jiná se mezi nimi nevyskytují vůbec. Ze zkušeností s nimi také budeme schopni alespoň odhadnout, jak se nám povede v kontaktech se zrozenci v ostatních znameních.

Charakteristika znamení podle živlů

Ohnivá znamení: Beran, Lev, Střelec

- lidé narození v některém z těchto znamení jsou vitální, spontánní, je jim vlastní kreativita, většinou jsou kladně naladěni, ale mohou být občas i choleričtí až agresivní agresivita však brzy vyprchá. Nejsou povrchní, mají dar empatie, dokážou se nejen vcítit do jiných lidí, ale také poznat, co se děje podvědomě, v skrytu, často jen tuší, co by se mohlo stát, a skutečnost jim mnohdy také dá za pravdu.

Zemská znamení: Býk, Panna, Kozoroh

- v těchto znameních narození lidé jsou většinou pragmatičtí a praktičtí, zaměření na zemské záležitosti. Jsou spíše klidní až melancholičtí, mají velmi dobře vyvinuté smyslové vnímání.

Vzdušná znamení: Blíženci, Váhy, Vodnář

- vzduch je jediným živlem zvěrokruhu, který není vyjádřen zvířecí symbolikou, někdy se jim proto také říká znamení civilizovaná. Lidé narození v těchto znameních bývají velmi společenští, přemýšliví a intelektuální, a to nejen v nezávislých debatách na párty, ale i v zaměstnání či osobním životě. Naturelem inklinují k sangvinismu.

Vodní znamení: Rak, Štír, Ryby

- lidé patřící do vodních znamení jsou většinou flegmatici hned tak je něco nevyvede z míry ovšem když je překročena únosná mez, brání se jako jiní. Vodní živel v jejich charakteru znamená emotivnost, citlivost, hluboké prožitky, i když mnohdy jen skrytě, aby je nemohly zaznamenat cizí oči.


Ovšem hovořit přímo o výběru přátel ať už z jakéhokoli hlediska je trochu zavádějící. S různými lidmi se jen málokdy seznamujeme cíleně, a pokud ano, je při takové příležitosti jen malá pravděpodobnost, že se z takového seznámení vyvine opravdové přátelství. Výběr je spíš podvědomý, s někým je nám dobře, s jiným si nemáme co říci, často máme pocit, že si někdo spíše vybral nás, než naopak. Při podrobnějším posuzování možná zjistíme, že lidé nám nejbližší, se kterým si rozumíme nebo máme dobré pracovní vztahy, opravdu patří k některým spřízněným znamením. Ale jsou lidé, o kterých se dá říci, že výjimka potvrzuje pravidlo, a ti, kdoví proč, mají okolo sebe nejvíce osob narozených ve znameních pro ně "nevhodných" - a to ať v práci nebo v osobním životě - a přesto vše funguje, jak má.

Z toho plyne, že člověk by vždy měl více naslouchat svému srdci a rozumu. Vše ostatní, co bylo zapsáno už dávno v knihách a mnohými význačnými osobnostmi i potvrzeno, může brát jen jako vodítko.

 
ZaWeB ZaWeB

Bigoo

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!