Krása zimy

O maminkách

Pár slovíček o matkách

 

Beran

Život s matkou ze znamení Berana není rozhodně nudný ani lenivé poleženíčko. Tyto ženy zbožňují, když jsou jejich děti aktivní, plné života a nerozfňukají se nad zlomenou pastelkou či nad výsměšnou spolužákovou poznámkou. Tyto matky sice umějí na dítě zakřičet, ale má to jednu jedinou výhodu: jakmile je "po bouřce", udělí dětem "zaracha", na průšvih zapomenou a už se k němu nevracejí. Matky tohoto znamení jsou rády, když jejich děti nepostrádají smysl pro humor. A hlavně - mámy z Berana jednají se svými ratolestmi na rovinu a bez postranních úmyslů.

 

Býk

Všechny matky z Býka, co znám, jsou praktické a sportovně založené. Když je dítko malé, nejedna z nich své dítko obšije, vyvařuje mu (nejen když je malé) a hned ví co dělat, když přijde s rozbitou hlavou. Když ratolesti povyrostou, tak matky z Býka rády vidí, že jejich dítko rádo jezdí na kole, chodí do přírody, plavat. Tyto mámy jsou šťastné, když jsou ratolesti zručné a mají-li šikovné ručičky, klidně by jeli pro lego či vyšívání na druhý konec republiky. Mámy z Býka umějí být přísné, ale jen tehdy, když vidí nebezpečí, že by z jejich dětí mohli vyrůst floutkové a lenoši.

 

Blíženci

Matky Blíženkyně se nemohou dočkat, až se jejich dítko posadí a řekne první slovíčko. Jakmile se tak stane, začíná životní maratón. Tyto matky se snaží cílevědomou výchovou připravit své děti na povolání právníka, lékaře, diplomata... Prostě chtějí, aby pracovali "hlavou". Blíženkyně jsou matky, které nerady zasahují do života dospívajícím dětem, neboť sami vědí, jak je pro člověka důležitý výběr a svobodná volba. Když se něco ratolesti nepodaří, nevyčítají, ale stojí při nich s povzbuzujícími slovy: "Ale prosím tě, ještě toho v životě můžeš dokázat!"

 

Rak

Tyto ženy berou mateřství jako poslání. Občas vidí děti i ve svém manželovi a ve svých přátelích, takže co se týče dětí...jsou malými synáčky a dcerkami ještě ve třiceti. Račice se nemusí učit být matkami, oni jimi jsou. Od těhotenství vědí co dělat, a když přijde dítě na svět, pak se o něho starají jako o andílka. Děti to velmi brzy vycítí, někdy toho využijí. V dospělosti se rády vracejí do maminčiny náruče (až s tím občas rozčilují své partnery). Kdo by však odolal, když tam najdou porozumění a pochopení, i kdyby právě způsobili chaos v ráji!

 

Lev

Lvice potěší, když jsou jejich děti plné energie, radosti a v něčemu umějí vyniknout. Neodsuzují snílky, ale raději vidí reálné naplňování daných snů. Jakmile dítě přijde a utrousí: "Taky bych chtěl být hokejistou", ...jak já bych si přála chodit do baletu," Lvice v příštích dnech podepíše dítěti přihlášku... Ale kdyby dítě prohlásilo, že to řeklo jen tak, bude zklamaná víc, než z jeho stížnosti, že se po roce nedostalo dál, než bylo ze začátku. Lvice zbožňují, když jsou jejich děti aktivní, nesedí doma a jen nevzdychají, že by rády to či tohle...

 

Panna

Matky znamení Panny jsou spravedlivé a objektivní. Pokud učitel řekne, že dítě zanedbává úkoly a tato matka usoudí, že je to pravda, pak... Pak dítěti nepomůže ani tucet svatých. Dokud nebude úkol dokonale napsán, a to dítě může brečet, vztekat se, nejíst, ven za kamarády nepůjde. Poté se ale děti mohou těšit, že s nimi matka vyrazí třeba na desetikilometrovou jízdu na kole, že je přihlásí do jezdeckého kroužku, že bude prostě mámou, která chce udělat dětem život zajímavým. Vyžaduje však, aby děti byli čestné, pořádné a aby se řídili zásadou: "Nejprve povinnosti a pak zábava".

 

Váhy

Váhy bývají dětem spíš velkými kamarádkami než vychovávajícími matkami. Nejenom že je dítka občas předčí rozhodnější povahou, ale navíc brzy pochopí, že máma, i když se snaží zvýšit hlas sebevíc, v žádném případě nepřipomíná rozlícenou ženštinu. A pak, mámy Váhy se nedovedou dlouho zlobit a všechny rozpory se vždycky brzy urovnají. Ovšem stejně tak děti vycítí, že by to byl až hanebný čin provést své mámě něco nehezkého, a tak dobrovolně v mezích normy poslouchají. Tyto mámy jsou šťastné, když se jejich děti dobře učí a když si v životě pomáhají důvtipem, nikoliv barbarskými, agresivními či nečestnými způsoby.

 

Štír

Štířicím je jedno, jestli jejich syn v mateřské školce políbí svoji kamarádku, nedělá jim potíže naslouchat řečem o první lásce a nad lecčím přimhouří oko...Ale to se nesmí křížit s jejich pocity. Mámy Štířice jsou skvělé, ale vyžadují, aby bylo dítě v důležitých chvílích poslušné. Nedělají to tentokrát z důvodu, protože milují moc, ale z důvodu ochrany. Mámě Štírce se vyrovná opravdu málokdo. Přestože dovede být přísná, dokáže vycítit náladu a potřeby dítěte...vstane od práce a ochotně vyslechne problémy svých ratolestí, i kdyby byly banální a dětské: např. s módou či názor na novou počítačovou hru.

 

Střelec

Mámy Střelkyně jsou často plné rozjařené nálady a radosti. Dovedou toho stihnout tolik, že občas svoje dítka utahají, že usnou ještě než zalezou do postele. Ovšem jedno je jisté: jakmile se rozzlobí, bude kolem všechno lítat. Děti rychle poznají, že je lepší sekat dobrotu, nezapírat průšvihy a nelhat. Jakmile dítě povyroste, Střelkyně jsou ve svém živlu. Berou je do přírody, vedou ke sportu, postarají se, aby dětem aktivně vyplnili jejich volný čas. Střelkyně totiž báječně vycházejí s dětmi, které nejsou líné a kterým se nelíbí nečestnost a brutalita.

 

Kozoroh

Těmto ženám záleží na domově a dělají vše proto, aby byl bezpečným přístavištěm pro jejich děti. I když máma Kozorožka zrovna neoplývá tendencí zdobit vlas holčiček růžovými stuhami a chlapcům nekupuje mikiny Lewis, je vždy připravená naslouchat, pomoci a poradit, hrát si a pomoct s přípravou do školy. S mámami Kozorožkami se dá užít mnoho zajímavých chvil. Průšvihy dětem sice neprocházejí lehce, ale tyto matky jsou rozvážné a nikdy nic neřeší dramaticky a násilím. Úplně nejšťastnější jsou, když jejich ratolesti poznají, že mají doma báječnou mámu a dají jí to u domácího stolu najevo.

 

Vodnář

Matky Vodnářky si myslí, že by jejich děti měly poznat svět co nejdříve, tudíž není nic neobvyklého, že jejich děti již od útlého věku poznají aerobik, městskou knihovnu, přítelkyně v obchodech, kynologický klub...Vodnářky jsou nesmírně rády, když se "poznání světa" jejich dětem líbí. Pokud se jejich děti zakoukají do nějaké činnosti, kterou začnou brát jako vážné hobby, dají jim stoprocentní volnost. Pokud se jejich děti rozhodnou jet ve dvaceti do Itálie, aby si tam vydělali nějaké peníze, nespílají jim, že opouštějí domov. Z toho vyplývá, že matka Vodnářka poskytuje svým dětem volnost a pak ráda vidí, že se k ní vracejí.

 

Ryby

Ryby jsou mámy, pro něž je význam slova "důsledný" poměrně neznámý. Může se stát, že máma Ryba "uvalí" týdenní domácí vězení, ale druhý den podlehne dětským smutným očkům a zákaz odvolá. Mámy děti prožívají utrpení s dětmi tak, že chvíli synek přesvědčuje svoji mámu, že rozbité koleno není tragédie. Mnohé děti říkají o Rybách, že vždycky všemu rozumějí (pocitům lásky i rozbitému oknu sousedovy garáže. Máma Ryba se vždycky dá nějak přesvědčit o tom, že tenhle nápad je nejlepší. I když hněv Ryb nenahání strach, ratolesti těchto matek vědí, že se dají velmi lehce usmířit.

 
ZaWeB ZaWeB

Bigoo

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!