Krása zimy

Kameny znamení

Kameny znamení : naše svobodná volba

 

Beran

Kameny, které přináleží Beranu, jsou červené, neboť Beran patří k živlu ohně. Řadíme sem rubín, karneol, červený jaspis, granát a hematit. Rubín se může vyskytovat v drahokamové i běžné podobě. Dává oheň do srdce a přináší očistu. Je kamenem životodárné energie, láskyplných emocí a intuice. Podporuje srdce a krevní oběh, funkci jater, slezinu, lymfatický systém, hormony, nadledvinky, posiluje imunitní systém a zrak. Oslabuje negativní vlivy okolí, nízký nebo nepravidelný tlak, chudokrevnost, menstruační problémy, střevní potíže, dnu, koliky. Červený jaspis poskytuje vitální energii, posiluje vůli, odvahu, vytrvalost, trpělivost, nezištnost, podporuje krevní oběh, játra, žlučník, slinivku, stavbu krve, plodnost a potenci. Oslabuje nestálost, zbabělost, prchlivost, žaludeční a zažívací potíže, poruchy ledvin a močového měchýře. Pomáhá odstraňovat písek a kameny, tlumí bolestivou menstruaci, oslabuje potíže se zácpou. Granát červený je kamenem ohně a vášně, ale i proměny a čistoty srdce. Dává nám životodárnou energii, posiluje sexuální vitalitu, fantazii, nadšení, odvahu, povzbuzuje činnost srdce, krevní oběh a tlak, pomáhá při tvorbě červených krvinek, funkci jater a sleziny a při kožních onemocněních. Granát je základní kámen na očistu organismu, zlepšuje funkci ledvin. Hematit posiluje ochranu před negativními duchovními vlivy, přináší vnitřní klid, vitalitu, vůli, odvahu, rozhodnost, vyrovnanost, podporu tvorby červených i bílých krvinek a krevního oběhu, srdce, plic, jater, menstruační poruchy a bolesti, pomáhá oslabit otoky a sraženiny. Karneol posiluje naši spoluúčast s děním okolo, pomáhá vůlí proměnit získané poznatky ve skutečnost, pomáhá při tvořivosti, kreativitě, reguluje krevní oběh a trávicí trakt, posiluje látkovou výměnu a prokrvuje organismus. Stejně tak jako hematit, dá se použít při zastavení krvácení a regulaci krevního oběhu. Oslabuje potlačené vědomí sounáležitosti s celkem, nečinnost, nesoustředěnost, pomáhá likvidovat potíže s křečovými žílami, neplodností, impotencí, ledvinami a močovým ústrojím.

 

Býk

K Býkovi patří smaragd, achát, karneol, rodochrozit a růženín. Smaragd je drahokam a posiluje pozemské s absolutním. Očišťuje a přináší nadsmyslovou lásku a posiluje v nás pocit soucitu a pokory. Na fyzické bázi posiluje paměť, intelekt, regeneraci, posiluje srdeční činnost, léčí štítnou žlázu a tlumí migrény. Oslabuje nevědomost, egoismus, deprese, nepravidelný krevní tlak, pálení žáhy, žaludeční potíže, průjmy, nadýmání, pomáhá při diabetu, různých infekcích, leukémii, revmatismu, při zánětech vnějších dutin a očí a při epilepsii. Achát - je hodně druhů achátu a každý druh je pro Býka vhodný. Např. Botswana achát je běžně dostupný. Jedná se o pruhovaný achát, který posiluje ochranu a důvěru sama v sebe, vlastní schopnosti, vytrvalost, vůli k životu. Posiluje očistu a podporu činnosti plic, očí a pleti. Oslabuje deprese, nepříznivé životní okolnosti, různé slabosti, ztrátu perspektivy, choroby a záněty plic, průdušek a horních cest dýchacích, svalová napětí, křeče a bolesti. O karneolu jsme již hovořili u Berana. Rodochrozit posiluje harmonii všech aspektů těla, obětavou lásku, potřebu pomáhat, těšit a milovat, posiluje smysly, intuici, kreativitu. Pomáhá vyplavovat nečistoty pleti a různé záněty. Oslabuje duševní zmatek, deprese, neopodstatněný strach a různé zábrany, pocity méněcennosti. Růženín přináší Býkovi nesobeckou lásku, posiluje cit, něžnost, mírnost, smyslovou vnímavost, fantazii, inspiraci, trpělivost, pozornost. Na bázi fyzické očišťuje a zklidňuje srdce, srdeční rytmus a zdravý spánek. Růženín je schopne odrušovat patogenní zóny.

 

Blíženci

Blížencům, jejichž živlem je vzduch, patří jantar, citrín, zlatý topaz, vltavín. Zlatý topaz posiluje zklidnění roztěkané a rozbouřené mysli v meditaci, očišťuje nervovou pleteň pro průchod energie. Podporuje látkovou výměnu, žaludeční činnost, trávicí ústrojí, mízní soustavu a činnost sleziny. Oslabuje nepokoj, nervozitu, ruší blokády, různé tlaky a bolesti v oblasti solar plexu, problémy žaludku a křeče, pomáhá překonat ohrožené těhotenství a v počátečním stadiu. Jantar pomáhá posilovat meditaci, rozjímání, podporu celkového zdravotního stavu. Pomáhá při funkci štítné žlázy, hormonálního a trávicího systému, močového ústrojí, vyrovnává hladinu žaludečních šťáv a pomáhá při prořezávání prvních zoubků. Oslabuje chmury, deprese, chlad, pomáhá rozehnat blokády, různé bolesti, srdeční slabost, potíže žaludeční, jaterní, žlučníkové a střevní. Pomáhá při astmatu, bronchitidě, revmatických potížích, zánětech kloubů, očních a ušních potížích, při kožních problémech a alergiích. Citrín posiluje vnitřní klid, přináší světlo, pomáhá poznávat a posilovat naše pravé já, přináší svěžest, bezpečí, kreativitu a posiluje konání, imunitní systém, látkovou výměnu, funkce žláz, očistu krve a střevního traktu. Oslabuje nezdary, nespokojenost, deprese, mírní problémy se slinivkou, slezinou, při žaludečních problémech a poruchách, pomáhá při cukrovce. Vltavín (Moldavit) pomáhá při meditaci, přináší očistu, duchovní poznání, jednotu, trvalé vědomí, jasnovidné schopnosti, intuici. Pomáhá dostat na povrch zasuté vzpomínky z dětství, posiluje imunitní a nervový sytém a očišťuje horní cesty dýchací. Je dobré mít ho při sobě na cestách do exotických krajin, neboť pomůže překonávat střevní potíže. Oslabuje různé blokády a projevy astmatu infekčních nemocí. Používá se jako prevence na zhoubné nádory.

 

Rak

Pro Raka jakožto vodní znamení se doporučují většinou zelené kameny - smaragd, zelený avanturín, chryzopras, měsíční kámen a karneol. Avanturín přináší těsné spojení s přírodou, tichou radost, klid a naději. Posiluje imunitní systém a klidný spánek, podporuje látkovou výměnu, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, povzbuzuje chuť k jídlu, zevně působí na oči, pleť a vlasy. Zmírňuje prudké emoce, rozčilení, stresy, bolesti hlavy, migrény, psychosomatické a zejména srdeční poruchy, arteriosklerózu, srdeční infarkt, kožní potíže a nemoci a alergie. Chryzopras posiluje naši pokoru, vnitřní vhled a čistý pohled na svět. Očišťuje organismus, snižuje krevní tlak, reguluje krevní oběh, pročišťuje cévy, podporuje činnost jater a funkci žláz, pomáhá při kožních chorobách, alergiích a plísních. Oslabuje nejistoty, nevyřešené problémy, fanatismus, dokáže překonat i prokletí, žárlivost, hysterii, komplexy méněcennosti, oslabuje působení ega, pomáhá zastavovat krvácení, při chrlení krve, zbytnělé prostatě, zánětu varlat a při infekci vejcovodů. Měsíční kámen posiluje vnitřní mír, lásku a soucit, spoluúčast se vším živým, pomáhá pochopit jednotu, důvěřovat v sílu zákonitosti. Ochraňuje ženu a plod při těhotenství, pomáhá při porodu, při kojení, podporuje mízní systém, pohlavní orgány, slinivku, slezinu a střevní trakt. Oslabuje citové rány, duševní výkyvy, emotivní bariéry, ostych, oslabuje menstruační poruchy, pomáhá při klimakteriu, poruchách štítné žlázy, případně hlasivek.

 

Lev

Nejfrekventovanějšími kameny tohoto znamení je heliodor, který patří k drahým kamenům, a potom křišťál a citrín. Heliodor je osvícený kámen, který dodává životodárnou energii, v meditacích tiší neklid mysli, na fyzické úrovní dává do souladu pochody v organismu, posiluje srdeční činnost a jeho rytmus, uvádí do pořádku krevní oběh, posiluje okysličování krve a nervovou pleteň a podporuje zažívací ústrojí. Omezuje rozptýlenou mysl, hrubé projevy mysli, staré vzory a zábrany a na fyzické bázi léčí střevní a plicní problémy, pomáhá očišťovat organismus od jedovatých zplodin a používá se při očních problémech - krátkozrakosti a dalekozrakosti. Citrín je běžný kámen, který posiluje na emocionální bázi vnitřní klid, dává nám světlo, pomáhá poznat pravé já, dodává svěžest, bezpečí, kreativitu, posiluje konání. Na bázi fyzické posiluje imunitní systém, látkovou výměnu, funkci žláz, očišťuje krev a střevní trakt od nečistot a jedu, podporuje tvorbu bílých krvinek, citrínový voda omezuje tvorbu lupů a přidáme-li olivín, je to silný a účinný kombinace na tyto potíže. Olivín je mimo jiné také kamenem Lva. Citrín pomáhá tišit neuspořádaný život, neklidné srdce, znovu se nastartovat při citových nezdarech, při nespokojenosti a depresích. Oslabuje potíže při cukrovce, se slezinou nebo žaludečními problémy. Pomáhá zároveň i při bronchitidě a vodou s citrínem můžeme čistit nečistou pleť. Křišťál pomáhá kdekoli, kde je ho zapotřebí. Působí jako prevence pro zdraví a dají se s ním vytvářet očistné vody - elixíry. Posiluje vůlí, působí proti slabosti, při změnách počasí, proti všem bolestem a je ochranným amuletem pro štěstí. Oslabuje veškeré blokády a negativní sklony, závislosti a lpění, různé psychosomatické nemoci a nerovnováhu organismu.

 

Panna

Ke znamení Panny patří kámen čaroid, který posiluje touhu po poznání, rovnováhu všech energetických těl člověka, smyslové vnímání, pomáhá člověku dívat se na věci s nadhledem, k trpělivosti, píli, posiluje paměť podporuje imunitní systém, srdeční činnost, látkovou výměnu, tlumí křeče a bolesti a podporuje dobrý spánek. Oslabuje nevědomost, egoismus, stresy, obavy, pomáhá při zhoubných nádorech, při řešení různých infekcí, při potížích s prostatou, dokáže eliminovat zemské, ultrafialové a rentgenové záření. Tygří oko pomáhá Panně k aktivnímu pohledu na svět, k otevřenosti, seberealizaci, posiluje rozvahu a koncentraci, zbystřuje smysly, podporuje funkci jater, nadledvinek, povzbuzuje vegetativní nervový systém a mírní silné bolesti hlavy. Zeslabuje černé myšlenky, beznaděj, malátnost, různé blokády, pověrčivost, paranoiu, astmatické potíže, hepatitidu a pomáhá při potížích s kostmi a klouby. Olivín patří také ke Lvu, ale i k Panně. Je ochranou proti zlým duchovním silám, posiluje víru, pomáhá nám nacházet smysl života, rovnováhu psychickou i fyzickou, je vhodný k různým očistám, přináší ním inspiraci a činorodost. Podporuje zažívání a funkci sleziny, posiluje játra a žlučník a pomáhá očišťovat tělo od jedovatých zplodin, pomáhá při léčbě kožních onemocnění a plísní. Oslabuje naše pocity viny a pomáhá při zánětu střev a kloubů a při revmatismu.

 

Váhy

Patří k nim kameny topaz, jadeit a magnezit. Topaz přináší vytrvalost a úsilí, pomáhá hledat nové cesty, podporuje nervový a mízní systém, žaludeční činnost a slezinu. Posiluje ledviny, tlumí bolesti, pomáhá při kožních potížích. Tiší rozbouřenou mysl, všechny typy závislostí, dnu, omezuje hormonální výkyvy u žen v přechodu a při léčbě křečových žil. Jadeit je kamenem meditace, ochrany, vnitřního míru a harmonie, moudrosti, milosrdenství, skromnosti, posiluje nervový a imunitní systém a pomáhá nám při látkové výměně, posiluje funkci srdce a krevního oběhu, slezinu, játra, ledviny a žlázy. Stimuluje funkci nadledvinek a vodu s tímto kamenem můžeme použít při problémech s herpesem a pásovým oparem. Zeslabuje neklid, předsudky, blokády, řeší neplodnost, onemocnění močových cest a infekční nemoci. Pomáhá při nespavosti, bolestech hlavy, migrénách, při porodech, otravě žaludku a různých nevolnostech. Magnezit je bílý kámen očisty a vůle, napomáhá zbavovat se závislostí, zejména těch, které ohrožují zdraví a zatěžují organismus. Snižuje hladinu cholesterolu, podporuje štítnou žlázu a krevní oběh, očišťuje krev, pomáhá při léčbě cyst a pleti. Zeslabuje projevy obezity, bolesti hlavy, zubů a zad, pomáhá se záněty vedlejších dutin, při revmatismu, křečových žilách, poruchách žaludečních a střevních i žlučníkových kolikách, nemocech kostí, při nadměrném pocení a pomáhá odplavovat a čistit organismus od jedů.

 

Štír

Spadají sem kameny spinel, rubelit a chromdiopsid. Ke Štírovi patří i dva kameny, o kterých jsme hovořili - hematit a granát. Spinel přináší duševní rovnováhu, harmonii, vitalitu, pomáhá posilovat odvahu, koncentraci, kreativitu, cílevědomost. Podporuje krevní oběh, pomáhá při prokrvování, řeší stres, podrážděnost, obavy z budoucnosti, svalovou ochablost, nemoci krevního oběhu a různé anémie. Rubelit je růžový turmalín - posiluje nadosobní obětavou a mateřskou lásku. Pomáhá nám v našem duševním vývoji, vyrovnává a posiluje srdeční energii. Posiluje srdce, krevní oběh, pohlavní orgány, očišťuje krev, pomáhá při látkové výměně a posiluje imunitní systém. Zeslabuje srdeční konflikty, disharmonie různého typu, rozpouští různé pochybnosti, zábrany, blokády, psychózy, nevolnosti, pomáhá při infekcích, neplodnosti a menstruační nepravidelnosti. Více dosažitelný je černý turmalín než rubelit, který je pro Štíra dost důležitý. Chromdiopsid je krásně zelený kámen a pomáhá nám při vnitřním poznání, očišťuje duši a tělo a rozvíjí intuici, pomáhá získávat rovnováhu a přináší a posiluje láskyplný pocit se vším živým v přírodě. Posiluje tolerantnost, chrání nás před zevními vlivy, podporuje funkci ledvin a pomáhá při zánětlivých onemocněních.

 

Střelec

K ohnivému znamení Střelce patří modrý safír, lapis lazuli, sodalit, modrý chalcedon, modrý topaz, duhový obsidián, ametyst a opál. Pro Střelce jsou stěžejní modrý safír, sodalit, chalcedon, které spadají pod energii vzduchu a vody. Lapis lazuli zmíníme u znamení Kozoroha a ametyst u Ryb. Modrý safír podporuje víru a věrnost. Je to kámen duchovní očisty, moudrosti, vnitřního klidu, intuice. Snižuje krevní tlak, pomáhá při zastavování krvácení, při teplotách a bolestech nejrůznějšího druhu, je schopen očišťovat krev, podporuje ledviny, žlučník a vedlejší dutiny a pomáhá při problémech s pletí. Oslabuje nerozumné jednání, nedočkavost, různé blokády, iluze, zmatení, nevolnost, astmatické problémy, vředové a nádorové choroby, pomáhá při nadměrném pocení a nespavosti. Sodalit - jeho hlavními úkoly jsou posilování sebedůvěry a vztahu k umění, kreativitě. Posiluje inspiraci, intuici, lásku, pomáhá koncentrovat se, zesiluje naši důslednost, přináší klid. Snižuje vysoký krevní tlak a horečnaté stavy, pomáhá při regulaci látkové výměny a podporuje funkci štítné žlázy. Posiluje obranyschopnost proti infekčním nákazám a zánětům. Pomáhá regulovat tvorbu inzulinu. Rozpouští zjitřené pocity a rozháranou mysl. Modrý chalcedon posiluje trpělivost a koncentraci, podporuje léčbu horních cest dýchacích, zmírňuje teploty, krvácení a krevní tlak, reguluje štítnou žlázu a látkovou výměnu. Pomáhá při koktavosti - přikládá se na krční čakru.

 

Kozoroh

Náleží živlu země a patří sem kameny malachit, onyx, černý turmalín, záhněda, lapis lazuli, rubín. Vybrali jsme tři kameny: malachit, záhnědu a lapis lazuli. Malachit přináleží energii vody a přináší porozumění a přijetí. Přináší nám harmonii, rovnováhu citu a rozumu, trpělivost, sounáležitost s přírodou a jejími zákony, kreativitu, intuici a pomáhá a posiluje rekonvalescenci, zmírňuje bolesti, podporuje srdeční činnost, žaludek, pankreas a slezinu a posiluje zrak. Zeslabuje citové problémy a blokády, ostych, zánětlivý onemocnění, revmatismus, astmatické potíže, otravy, menstruační a porodní bolesti. Záhněda patří energii země a jejím zásadním úkolem je výzva a motivace. Pomáhá a posiluje naše duchovní úsilí a probuzení, pomáhá posilovat symbiózu protikladů, jednotu, posiluje vyrovnání s materiálním světem, abstraktní myšlení, vytrvalost a pomáhá uvádět poznatky v život, uvolňuje vnitřní napětí. Pomáhá řešit stavy sklíčenosti, deprese, křeče. Lapis lazuli patří energii vzduchu a pomáhá nám posilovat inspiraci a moudrost. Pomáhá na cestě duchovního poznání, posiluje mozkovou činnost, snižuje krevní tlak a reguluje krevní oběh, posiluje funkci štítné žlázy a brzlíku, pomáhá při zánětu průdušek, podporuje řeč a je prevencí proti infarktu, mrtvici a vzniku nádorových onemocnění. Zeslabuje nevědomost, nesoustředěnost, nejistotu, deprese, otoky, křeče, záněty očí, vyrážky, ekzémy.

 

Vodnář

Vzdušné znamení, kterému jsou blízké kameny: akvamarín, tyrkys, amazonit, sokolí oko, chryzokol, světle modrý safír, modrý topaz. Zmíníme se o třech z nich - akvamarínu, tyrkysu a sokolím oku. Akvamarín je kámen vzduchu a vody, umožňuje nám posilovat usmíření a mírnost. Je to kámen čistého srdce, čistoty mysli, cudnosti a nevinnosti, věčného mládí a naděje. Pomáhá léčit horní cesty dýchací, při potížích s komunikací, se sliznicemi, plícemi, zmírňuje kašel, astmatické záchvaty, upravuje funkce žláz, uvolňuje napětí v šíji, při bolestech čelistí, dásní a zubů, posiluje zrak (při únavě očí pomáhá položit si na oči dva akvamaríny). Rozpouští agresivitu, podrážděnost, splín, deprese, žaludeční a jaterní potíže, záněty a alergie. Tyrkys je obecně ochranný kámen. Už kdysi v minulosti ho používali Egypťané. Chrání nás před úbytkem energie. Je kamenem energie vzduchu a vody, spadá jak k Vodnáři, tak k Rybám. Ochraňuje krásu a cudnost, používal se hodně do amuletů, přináší a posiluje čistotu citu, mysli a jednání. Pomáhá posilovat obranný systém, při zánětlivých onemocněních krku, průdušek a plic, při srdečních potížích a při regulaci funkce žláz. Chrání nás před černou magií, negativními vlivy prostředí, pocity a vjemy, pomáhá organismus čistit od jedů a nečistot, zmírňuje revmatické potíže, nadměrné pocení, neovladatelné pohyby, pomáhá nám eliminovat nenasytný hlad. Lze jej použít při léčení bulimie. Sokolí oko je kamenem energie vzduchu a přináší nám pozornost a láskyplnost. Pomáhá při koncentraci, posiluje všeobecný přehled, toleranci, sebedůvěru, zmírňuje silné bolesti hlavy a migrény, pomáhá regulovat hormonální produkci žláz, posiluje zrak. Řeší naše sebeklamy, nepozornosti, nevšímavosti. Pomáhá při problémech horních cest dýchacích, plic a průdušek.

 

Ryby

Jejich živlem je voda a spadají sem kameny ametyst, fluorit, opál, bílá perla, jadeit, tyrkys, měsíční kámen. Ametyst je kámen energie vzduchu, přináší nám proměnu a čistotu. Je to meditační kámen a je mostem mezi nebem a zemí. Používá se jak na čelní, tak i na korunní čakru. Posiluje intuici, denní vize, vnitřní čistotu, posiluje zdrženlivost, pokoru, sebeobětování, zdravotní pomoc při bolestech plic a problémech z nachlazení. Oslabuje různé typy hysterií, halucinace, nečisté myšlenky, pomáhá při různých závislostech. Fluorit je kámen energie vzduchu a vody a pomáhá posilovat zodpovědnost a poslušnost. Je kamenem meditace, soustředění, pomáhá posilovat průtok energií tělem a jejich spojení, spojit pozemské s duchovním. Rozšiřuje intuici a rozpoznávací schopnosti, pomáhá při koncentraci, ztracené rovnováze, nepozornosti, dokáže vyčistit jedy a nečistoty. Perla posiluje čistotu, dokonalost a krásu, poznání karmických příčin, pomáhá při smyslovém projasnění, uzdravuje proces psychosomatických nemocí, podporuje nervovou činnost a nadledvinky, reguluje funkci sleziny a střevního traktu, utlumuje teploty a bolesti, pomáhá při neplodnosti. Zeslabuje citovou zranitelnost, záněty dýchacích cest, problémy stárnoucí a suché pleti.

 
ZaWeB ZaWeB

Bigoo

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!