Krása zimy

Dítě

Dítě

 

Beran

Dítě Beran má sklon k úrazům. Raději nežádejte příbuzné o hlídání bez předchozího varování. Když mu odporujete, není s ním žádné pořízení, ale jeho hněv nemá dlouhého trvání. Místo, abyste ho nutila, popíchněte ho a on se vrhne vstříc výzvě. Jenom mu řeknete, že je asi pomalý a ne tak chytrý jak ostatní, ale že vám to nevadí a i tak ho máte ráda a uvidíte. Ze školních učebnic se začne prášit. Kdo že je lepší? To chci vidět.

 

Býk

Tvrdohlavé dítě, kterému se nelíbí být k něčemu nuceno. Moc rádi se mazlí. Citově jsou vyrovnané, nepodléhají depresím. Platí na něj zdravý rozum. Pamatujte si, že nedokáže odolat fyzickým projevům náklonnosti. Laskavé objetí nebo přátelský polibek zlomí jeho tvrdošíjnost.

 

Blíženci

Čiré dítě, přátelské, zvídavé, trochu předčasně vyspělé. Může mít dvojitý talent, bezpočet zálib, vyžívají se v komunikaci s ostatními. Hlavním nebezpečím je nedostatek trpělivosti. Nesmíte jim dovolit, aby nechaly přeskakovat svou bystrou mysl z jedné věci na druhou, aniž by je úplně pochopily.

 

Rak

Velmi často střídají nálady, jsou to zábavná stvoření. Potřebují hodně citu, aby se mohla rozvinout jejich schopnost milovat a tvořit. Dostanou-li ho, vyrostou ve vnímavé, velkorysé osobnosti, nedostanou-li ho, stanou se z nich podezřívaví prchlivci, pomstychtiví, dokonce se sebevražednými úmysly.

 

Lev

Typické lvíče je šťastné, hravé a veselé, když je po jeho. Když není, objeví se blesky nebo ublížený ústup. Je dobré podporovat přirozenou vedoucí úlohu dětí Lvů, ale musí se jim vštípit, že každý přijde na řadu, protože tak je to fér. Lví smysl pro spravedlivost obvykle takovému dítěti otevře oči. Není zlostně agresivní, má jen touhu být v čele. Vaše dítě bude bezohlednější, bude víc riskovat a bude aktivnější. Bude vám signalizováno, že ho máte obsloužit. Nechte ho být a dejte mu na srozuměnou, že mu nebudete dělat lokaje. Rozmazlené dítě se může stát skutečným tyranem. Učí se rychle, jsou inteligentní a taky trochu líní. Úspěch oceňte.

 

Panna

Brzy si všimnete její vybíravosti v jídle. Není obtíž tyto děti ukáznit, jsou to chytré děti s mírnou povahou. Udělá-li chybu, stačí na ni jenom mírně upozornit. Je to dítě pečlivé a pozornost věnuje detailům. Toto dítě by mělo mít kotě nebo ptáčka, aby se péčí o bezmocné nenásilně naučily lásce. Když mluví, naslouchejte mu, má totiž moudrost, přesahující jeho věk.

 

Váhy

Jestli je něco, co toto dítě nesnáší víc než rozhodování, je rozhodování ve spěchu. Pomozte mu a řekněte mu, co si má obléknout nejdřív, nekřičte na něj, navoďte příjemnou atmosféru. Dítě potřebuje klid, ticho a odpočinek ve velkých dávkách. Mladé Váhy nepotřebují tolik disciplínu jako méně rozmazlování. Tyto děti jsou puntičkáři v dodržování pravidel. Nerady slyší pomluvy dospělých. Pokud si myslí, že se mýlíte, postaví se na stranu vašeho nejhoršího nepřítele. Mají často umělecké sklony, dbejte na to, aby měly příležitost svůj talent rozvíjet.

 

Štír

Toto dítě bude potřebovat přísnou výchovu. Budete mu muset vštípit ohleduplnost ke slabším, schopnost čestně nést porážku, úctu k autoritě a odpuštění, když mu jiní ublíží. Přitom budete ohromena jeho jiskřivým intelektem a magnetismem osobnosti. Nervózní nebo příliš měkké matky jsou předem poraženy.

 

Střelec

Tyto děti nikdy nedospějí. Mají slunnou povahu a silnou touhu po kamarádství. Potřebuje bezpečí lidských zvuků, pohledů a pachů, pokud je takový těsný kontakt malému Střelci odepřen, stáhne se do klubíčka a může se stát sarkastickým. Jsou neformální, bezstarostní a upřímní. Když víte, že máte pravdu, musíte být neústupná, ale poskytněte dítěti solidní vysvětlení. Když se zmýlíte, přiznejte svou chybu, jinak se stanete terčem výsměchu. Dítě bývá velmi zvědavé a z nekonečných otázek, začínající na Proč... vám půjde hlava kolem. Učte své dítě hospodárnosti, mají sklon k utrácení.

 

Kozoroh

Dítě, o němž se říká mladý - starý. Brzy si váš potomek zorganizuje život do určité rutiny. Bude si ukládat hračky na vymezené místo, přizpůsobí se jídelnímu režimu a nebude mít zájem o dětské triky a vylomeniny. Málokdy bude mít partu kamarádů, spíš jen jednoho, se kterým si bude sdílet svá tajemství. Ve hře si často hraje na dospělé. Opravdového Kozoroha by netěšilo si hrát, dokud nejdřív nesplní svou povinnost, nenapíše úkoly. Neučí se rychle, nezáří inteligencí, ale jsou pečliví a důkladní. Bude zdánlivě pomalejší než ostatní, zdánlivě nespolečenský, ale tiše skončí v nějaké vůdčí pozici, neboť je velmi zodpovědný. Až z dětí vyrostou dospělí, dobře se o své stárnoucí rodiče starají.

 

Vodnář

Kmitající, citlivá, tvrdohlavá a samostatná masa vynalézavosti a elektrických impulsů. Téměř všechny děti ve znamení Vodnáře nebyly přítomné, když se rozdávala paměť. Zapomínají svou adresu i kdy mají přijít domů. Musíte své chytré dítě naučit, jak je důležité zorganizovat si myšlenky v logickém sledu. Jinak se z potencionálního génia, vědce či doktora může stát výstřední dospělý, který skončí obcházením v zajímavých, ale nepříliš výnosných kruzích. Podněcujte ho k tělesné činnosti, ať netráví dny škodlivou netečností. Dávejte pozor, co před nimi říkáte, narážky zaseté do dětské mysli mohou pevně zakořenit. Miluje lidi a bude mít vždy hodně přátel.

 

Ryby

Dítě tohoto znamení bude dávat přednost světu fantazie, nelže, i když mnohdy bude obviňováno ze lži. Stereotyp a rutina jsou jeho nepřáteli a ve své neomezené představivosti udělá cokoli, aby se jim vyhnulo. Bude vyžadovat značné množství pozornosti a ocenění. Musíte si ho všímat a povzbuzovat je, protože si není jistý svými schopnostmi. Mnohdy mají umělecké nadání a většina z nich miluje tanec a hudbu. Může se u nich projevit nedostatek odpovědnosti. Řídí se vlastními pravidly. Jsou citlivé a hrubost je lehce zraní. Zkuste svému dítěti porozumět a nesmějte se jeho snům.

 
ZaWeB ZaWeB

Bigoo

Free cursors for MySpace at www.totallyfreecursors.com!